Notice: Undefined index: api in /home/kampery/domains/kampery.pl/public_html/index.php(2) : eval()'d code on line 1
Camperem na wakacje. 5 rzeczy, które musisz zrobić, zanim wyruszysz nim w podróż - Wypożyczalnia kamperow. Wypozyczalnia przyczep kem

Camperem na wakacje. 5 rzeczy, które musisz zrobić, zanim wyruszysz nim w podróż

Oglądaliście film „Millerowie” z Jennifer Aniston i Jasonem Sudeikisem? Nie namawiamy was do wikłania się w… przemyt narkotyków, a do podróży camperem, choć jednej w życiu, chyba nikogo nie trzeba zachęcać. To jedna z tych rzeczy, których naprawdę warto spróbować. Choćby po to, aby móc powiedzieć, czy się to lubi czy nie!

 

Camper, przygoda!

W naszym kraju turystyka kamperowa nadal jest mocno niedoceniana, a nawet bywa deprecjonowana przez skojarzenia z rozrywką dla… tak zwanych nowobogackich lub zachodnioeuropejskich emerytów. Świat jednak korzysta z tego dobrodziejstwa, dostarczając wybierającym tę formę podróżowania wrażeń, których niczym nie da się niczym zastąpić.

Zorientować się, co to właściwie jest kamper 

Najprościej – to samochód, w którym można mieszkać. Najbardziej doceniane przez kamperowiczów rozwiązania to właściwie przyczepy kampingowe montowane na podwoziach znanych producentów samochodów dostawczych. Część, w której się mieszka może reprezentować tak rozbieżne standardy, jak drewniany domek działkowy i willa z basenem. Wszystko zależy od budżetu wielbiciela tego typu podróży i determinacji, aby móc wyjechać z „domem na plecach”.

Rozważyć zakup kampera 

Kamperowcy dzielą się na tych, którzy… nie uznają wypożyczania aut kampingowych i na tych, których na to nie stać lub nie widzą sensu w stawaniu się posiadaczem współczesnego wozu Drzymały.

Zastanowić się, czy może jednak lepsza będzie camper wypożyczalnia 

To rozwiązanie na pewno ma sens, jeśli dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z podróżowaniem kamperem lub jeśli nie dysponujemy warunkami do zimowania pojazdu. Także, gdy chcemy uniknąć ponoszenia kosztów serwisowania domu na kółkach. Jeśli poświęcimy na to trochę czasu, możemy znaleźć korzystne oferty wynajmu kampera już od 200 zł za dobę, choć warto pamiętać, że to nie jest jeszcze cały koszt, bo do niego mogą dojść różne eksploatacyjne opłaty i kaucja. Stawka 500 zł za dzień jest uważana za korzystną. Na forach i grupach w portalach społecznościowych dla wielbicieli podróżowania kamperem, można znaleźć polecane wypożyczalnie i cenne wskazówki, na przykład jak skorzystać z rabatów przy wypożyczaniu takiego auta. Planując podróż poza Polskę, na przykład po krajach skandynawskich, a już na pewno po Stanach Zjednoczonych, najlepiej dojechać do kraju, który chcemy przemierzyć domem na kółkach i tam wypożyczyć nasz środek transportu. Oczywiście wcześniej bukując go online.

Szybki kontakt

Infolinia 660 000 880